First round
|
|
Round of 16
|
|
Quarter finals
|
|
Semifinals
|
|
final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
Czech Republic J. Novotná P. Tarabini Argentina
|
6th
|
6th
|
|
WC
|
Germany A. Barna M. Weingaertner Germany
|
2
|
5
|
|
|
|
|
Argentina I. Gorrochategui S. Graf Germany
|
7th
|
4th
|
r
|
|
|
Argentina I. Gorrochategui S. Graf Germany
|
6th
|
7th
|
|
|
|
1
|
Czech Republic J. Novotná P. Tarabini Argentina
|
6th
|
6th
|
6th
|
WC
|
Germany J. Abe J. Kandarr Germany
|
6th
|
2
|
2
|
|
|
|
|
South Africa L. Horn S. Jeyaseelan Canada
|
7th
|
1
|
3
|
|
|
South Africa L. Horn S. Jeyaseelan Canada
|
3
|
6th
|
6th
|
|
|
|
South Africa L. Horn S. Jeyaseelan Canada
|
7th
|
6th
|
|
|
|
Zimbabwe C. Black A.-G. Sidot France
|
6th
|
7th
|
|
|
|
|
Zimbabwe C. Black A.-G. Sidot France
|
5
|
2
|
|
|
6th
|
United States MJ Fernández L. Raymond United States
|
3
|
5
|
|
|
|
1
|
Czech Republic J. Novotná P. Tarabini Argentina
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
|
Romania R. Dragomir F. Labat Argentina
|
3
|
1
|
|
|
|
3
|
Russia J. Lichowzewa A. Sugiyama Japan
|
4th
|
6th
|
3
|
|
|
Romania R. Dragomir F. Labat Argentina
|
7th
|
6th
|
6th
|
|
|
|
Romania R. Dragomir F. Labat Argentina
|
6th
|
3
|
6th
|
|
|
Netherlands A. Hopmans A. Ortuno Spain
|
6th
|
7th
|
2
|
|
|
|
Romania R. Dragomir F. Labat Argentina
|
7th
|
6th
|
|
|
United States K. Adams C. Rubin United States
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
7th
|
Romania I. Spîrlea C. Vis Netherlands
|
6th
|
4th
|
|
|
Q
|
Italy G. Di Natale F. Perfetti Italy
|
4th
|
4th
|
|
|
|
|
United States K. Adams C. Rubin United States
|
4th
|
6th
|
4th
|
|
|
United States S. Cacic S. Farina Italy
|
6th
|
6th
|
|
|
|
7th
|
Romania I. Spîrlea C. Vis Netherlands
|
6th
|
2
|
6th
|
|
7th
|
Romania I. Spîrlea C. Vis Netherlands
|
7th
|
7th
|
|
|
|
1
|
Czech Republic J. Novotná P. Tarabini Argentina
|
3
|
5
|
|
8th
|
Austria B. Schett P. Schnyder Switzerland
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
2
|
France A. Fusai N. Tauziat France
|
6th
|
7th
|
|
|
Australia C. Barclay K.-A. Guse Australia
|
4th
|
1
|
|
|
|
8th
|
Austria B. Schett P. Schnyder Switzerland
|
6th
|
6th
|
6th
|
|
|
Czech Republic K. Hrdličková B. Rittner Germany
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
Czech Republic K. Hrdličková B. Rittner Germany
|
7th
|
4th
|
7th
|
|
|
France C. Dhenin O. Lugina Ukraine
|
1
|
1
|
|
|
|
|
Czech Republic K. Hrdličková B. Rittner Germany
|
6th
|
1
|
|
|
Poland A. Olsza P. Stoyanova Bulgaria
|
6th
|
2
|
2
|
|
|
|
4th
|
Latvia L. Neiland A. Sanchez Vicario Spain
|
7th
|
6th
|
|
|
|
United States D. Graham L. Montalvo Argentina
|
4th
|
6th
|
6th
|
|
|
|
United States D. Graham L. Montalvo Argentina
|
3
|
4th
|
|
|
|
4th
|
Latvia L. Neiland A. Sanchez Vicario Spain
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
4th
|
Latvia L. Neiland A. Sanchez Vicario Spain
|
4th
|
1
|
|
5
|
South Africa M. de Swardt O. Tatarkowa Ukraine
|
5
|
6th
|
2
|
|
|
|
2
|
France A. Fusai N. Tauziat France
|
6th
|
6th
|
|
|
|
United States N. Arendt M. Bollegraf Netherlands
|
7th
|
3
|
6th
|
|
|
|
United States N. Arendt M. Bollegraf Netherlands
|
6th
|
6th
|
|
|
|
France M. Pierce N. Swerawa Belarus 1995
|
6th
|
3
|
|
|
|
LL
|
United States B. Rippner T. Snyder United States
|
1
|
1
|
|
|
LL
|
United States B. Rippner T. Snyder United States
|
7th
|
6th
|
|
|
|
|
United States N. Arendt M. Bollegraf Netherlands
|
1
|
6th
|
|
|
Russia J. Kulikovskaya E. Melicharová Czech Republic
|
w.
|
O.
|
|
|
|
|
2
|
France A. Fusai N. Tauziat France
|
6th
|
7th
|
|
|
|
France J. Halard-Decugis A. Mauresmo France
|
|
|
|
|
|
|
Russia J. Kulikovskaya E. Melicharová Czech Republic
|
0
|
2
|
|
|
|
2
|
France A. Fusai N. Tauziat France
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|