First round
|
|
Round of 16
|
|
Quarter finals
|
|
Semifinals
|
|
final
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1
|
China People's Republic Z. Yan J. Zheng China People's Republic
|
w.
|
O.
|
|
LL
|
Croatia J. Kostanić V. Uhlířová Czech Republic
|
2
|
2
|
|
|
|
|
Serbia and Montenegro J. Janković N. Li China People's Republic
|
|
|
|
|
|
Serbia and Montenegro J. Janković N. Li China People's Republic
|
6th
|
6th
|
|
|
|
1
|
China People's Republic Z. Yan J. Zheng China People's Republic
|
4th
|
6th
|
4th
|
LL
|
Canada S. Fichman V. Tetreault Canada
|
0
|
1
|
|
|
|
|
|
United States M. Navrátilová N. Petrowa Russia
|
6th
|
3
|
6th
|
|
|
United States M. Navrátilová N. Petrowa Russia
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
United States M. Navrátilová N. Petrowa Russia
|
7th
|
6th
|
|
|
SR
|
Russia A. Schidkowa, M.J. Martínez Sánchez Spain
|
6th
|
4th
|
4th
|
|
|
7th
|
Argentina G. Dulko C. Morariu United States
|
6 1
|
2
|
|
|
7th
|
Argentina G. Dulko C. Morariu United States
|
3
|
6th
|
6th
|
|
|
|
United States M. Navrátilová N. Petrowa Russia
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
|
France M. Bartoli S. Peer Israel
|
3
|
3
|
|
|
|
3
|
Czech Republic K. Peschke F. Schiavone Italy
|
7th
|
6th
|
|
|
|
Poland M. Domachowska S. Mirza India
|
6th
|
2
|
5
|
|
|
|
Italy T. Garbin M. Tu United States
|
5
|
0
|
|
|
|
Italy T. Garbin M. Tu United States
|
3
|
6th
|
7th
|
|
|
3
|
Czech Republic K. Peschke F. Schiavone Italy
|
2
|
6th
|
0
|
|
France M. Bartoli S. Peer Israel
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
|
France M. Bartoli S. Peer Israel
|
6th
|
3
|
6th
|
|
WC
|
Canada S. Dubois A. Wozniak Canada
|
3
|
1
|
|
|
|
|
France M. Bartoli S. Peer Israel
|
6th
|
7th
|
|
|
|
Ukraine A. Bondarenko, K. Bondarenko Ukraine
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
Ukraine A. Bondarenko, K. Bondarenko Ukraine
|
3
|
5
|
|
|
5
|
Spain V. Ruano Pascual P. Suarez Argentina
|
2
|
3
|
|
|
|
|
United States M. Navrátilová N. Petrowa Russia
|
6th
|
6th
|
|
8th
|
France N. Dechy A. Sugiyama Japan
|
6th
|
7th
|
|
|
|
|
2
|
Zimbabwe C. Black A.-L. Grönefeld Germany
|
1
|
2
|
|
LL
|
France S. Foretz J. Schruff Germany
|
2
|
6 5
|
|
|
|
8th
|
France N. Dechy A. Sugiyama Japan
|
5
|
6th
|
7th
|
|
|
Slovakia J. Husárová F. Pennetta Italy
|
|
|
|
|
|
Q
|
Russia A. Chakvetadze J. Wesnina Russia
|
7th
|
1
|
6 2
|
|
Q
|
Russia A. Chakvetadze J. Wesnina Russia
|
w.
|
O.
|
|
|
|
8th
|
France N. Dechy A. Sugiyama Japan
|
6 6
|
6th
|
2
|
|
Latvia L. Dekmeijere W. Duschewina Russia
|
6th
|
7th
|
|
|
|
|
4th
|
Russia D. Safina K. Srebotnik Slovenia
|
7th
|
3
|
6th
|
|
|
Netherlands M. Krajicek, M. Santangelo Italy
|
3
|
6 5
|
|
|
|
|
Latvia L. Dekmeijere W. Duschewina Russia
|
4th
|
2
|
|
|
|
4th
|
Russia D. Safina K. Srebotnik Slovenia
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
4th
|
Russia D. Safina K. Srebotnik Slovenia
|
2
|
2
|
|
6th
|
China People's Republic T. Li T. Sun China People's Republic
|
7th
|
6th
|
|
|
|
|
2
|
Zimbabwe C. Black A.-L. Grönefeld Germany
|
6th
|
6th
|
|
|
SR
|
Australia A. Molik G. Voskoboyeva Russia
|
6 4
|
1
|
|
|
|
6th
|
China People's Republic T. Li T. Sun China People's Republic
|
0
|
6 4
|
|
|
WC
|
France T. Golovin M.-E. Pelletier Canada
|
|
|
|
|
|
|
Serbia and Montenegro A. Ivanović M. Kirilenko Russia
|
6th
|
7th
|
|
|
|
Serbia and Montenegro A. Ivanović M. Kirilenko Russia
|
w.
|
O.
|
|
|
|
|
Serbia and Montenegro A. Ivanović M. Kirilenko Russia
|
4th
|
6th
|
4th
|
|
Australia N. Pratt B. Stewart Australia
|
0
|
2
|
|
|
|
|
2
|
Zimbabwe C. Black A.-L. Grönefeld Germany
|
6th
|
2
|
6th
|
|
|
Russia A. Rodionova A. Vanc Romania
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|
Russia A. Rodionova A. Vanc Romania
|
3
|
4th
|
|
|
|
2
|
Zimbabwe C. Black A.-L. Grönefeld Germany
|
6th
|
6th
|
|
|
|
|